Słoneczna Świetlica SP 10 Głogów

Wydarzenia

ROK SZKOLNY 2017/2018


SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dnia 18.09.2017r. w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji z Komendy Powiatowej w Głogowie.  Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym, a także uczestniczyły w praktycznych zajęciach przejścia przez jezdnię. Po skończonych zajęciach każdy otrzymał pamiątkowy znaczek odblaskowy.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

10.10.2017r. w bibliotece przy ul. Perseusza nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt.”Jak powstaje książka”. Dzieci obejrzały ciekawą prezentacje multimedialną – książka krok po kroku a także wysłuchały pięknych wierszy.

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

10.10.2017r. w świetlicy gościliśmy Panią weterynarz z kliniki „Basset”. W odwiedziny przyszła ze swoimi podopiecznymi. Spotkanie rozpoczęła od ważnych i ciekawych informacji na temat zwierząt, omówiła ich wygląd, cechy charakterystyczne oraz przedstawiła poszczególne gatunki i rodziny zwierząt. Następnie opowiedziała o pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się jak wygląda i co zawiera teczka pani doktor. Dużą frajdą była możliwość posłuchania jak bije serce psa. Końcowa część spotkania była naprawdę ekscytująca. Pani weterynarz przedstawiła dzieciom zwierzęta, które przyprowadziła ze sobą na zajęcia.

WIZYTA UCZNIÓW Z SP 12

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM URZĘDU MIASTA

WARSZTATY W SP14 - "CZTERY PORY ROKU"

Międzyszkolny Konkursu Fotograficznego
„Głogów widziany oczami dziecka”
pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa

Nasza Świetlica była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego ,,Głogów widziany oczami Dziecka”. Wpłynęło 64 prac konkursowych ze szkół głogowskich. Zwycięzcami zostali:

klasa I
I miejsce Mateusz Pilecki, SP 8
II miejsce Eryk Pitschman, SP 13
III miejsce Matylda Gatner, SP 3

klasa II
I miejsce Jakub Pilewski, SP 3
II miejsce Wojciech Włodarczyk, SP 10
III miejsce Oliwier Bień, SP 10

klasa III
I miejsce Anna Włodarczyk, SP 12
II miejsce Kajetan Kowalewski, SP 12
III miejsce ex aequo: Alicja Miguła, SP 14 
i Bartłomiej Grzęda, SP12

Wielkie Święto Bajek 
czyli gra terenowa 
"W świecie bajek”

Notatka na szkolnej stronie. 

WARSZTATY 
W OŚRODKU TERAPII ZAJĘCIOWEJ "ARKA"

22 listopada dzieci wraz z panią Anią Cywińską oraz panią Agnieszką Posłowską udały się do Ośrodka Terapii Zajęciowej "Arka" na warsztaty plastyczne. Na początku dzieci poznały poszczególne pracownie oraz sale, przyglądały się, jak podopieczni ośrodka spędzają czas. Po zwiedzaniu dzieci uczstniczyły w warszatach plastycznych. W czasie pracy świetliczki integrowały się z osobam niepełnosprawymi, spotkanie to było podsumowaniem tygodnia poświęconego tolerancji.

Szkolny konkurs "Mój ulubiony Miś"

Nasza świetlica z okazji Światowego Dnia Misia zorganizowała Konkurs ,, Mój ulubiony Miś”.
1 miejsce: Sebastian Ratajczak –kl IIIe,
2 miejsce: Michalina Rolla – kl Ia,
3 miejsce: Gabriella Żołyniak- kl Ic.

Wyróżnienia:
Pola Babirecka – kl Ia,
Jakub Tłuściak – kl IIIe,
Szynkarczyn Zuzanna- kl Ib,
Natasza Wrońska – kl Ia,
Zuzanna Gruszczyk –kl Ic,
Dawid Konradowski – kl Ib,
Zuzanna Ogończyk – kl Id,
Czart Maja- kl Ic,
Gorzelańczyk Lena- kl Ic,
Michalina Fręśko- Ic.

Wszystkim dzieciom gratulujemy!

V międzyszkolny Konkurs Ekologiczno – Plastyczny 
"Teatrzyk z surowców wtórnych”

Dzieci z naszej świetlicy brały udział w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 "Teatrzyk z surowców wtórnych” pod hasłem ,,Moja baśń”. Celem konkursu było propagowanie proekologicznego stylu życia, rozwijanie umiejętności manualnych,rozbudzanie wyobraźni i fantazji. Nasze uczennice: Łucja Urbanowska i Lena Gorzelańczyk za swoją baśń i teatrzyk kukiełkowy otrzymały I nagrodę.

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Górnicze Święto

Z okazji górniczego święta czyli barbórki do naszej świetlicy zawitał górnik. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, dzieci zobaczyły prezentację multimedialną z której dowiedziały się, co się wydobywa w Kombinacie Górniczo Hutniczym Miedzi oraz jak wyglądają maszyny pracujące na dole. Mogły również obejrzeć kawałki rudy miedzi i bryłki soli.

Warsztaty dla rodziców dzieci świetlicowych

Jak co roku kierownik świetlicy wraz z wychowawcami zaprosił rodziców dzieci świetlicowych na warsztaty plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Rodzice wraz z dziećmi mogli wykonać dekoracje i ozdoby choinkowe, które przygotowały dla nich p. Barbara Tomaszewska, p. Ewa Gruszczyk i p. Agnieszka Posłowska. Świetliczaki bardzo się starały tworząc ozdoby pod okiem rodzica. Współpraca dziecko-rodzic owocowała pięknymi pracami. Zajęcia te umożliwiły wspólne spędzenie czasu rodzica z dzieckiem oraz integrację z paniami pracującymi w świetlicy. Miny dzieci i rodziców świadczyły o tym, że warto organizować takie warsztaty, gdyż zabawa była udana.

Szkolny Konkurs Kolęd

W dniu 8.12.2017 roku w świetlicy odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów. 
I miejsce wyśpiewała Laura Stefaniak, 
II miejsce ex aequo Blatkiewicz Wiktoria II a i Gawlik Nikola III h, 
natomiast III miejsce przypadło Michalinie Fręśko z kl. I c. 
Wyróżniono także Martynę Hilszczańską z kl.IIa. 
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a nagrodzenie cieszyli się z drobnych upominków. 

XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 

14.12.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs , w którym rywalizowali także nasi uczniowie. Celem Konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych, ujawnianie zdolności dzieci, a także integrowanie świetlic szkolnych poprzez zdrową rywalizację. Nasza uczennica Michalina Fręśko wyśpiewała w tym konkursie wyróżnienie. Gratulujemy!

Międzyszkolny Konkurs 
"Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

11.12.2017 r. zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki osiedlowej BLOG na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Nasi uczniowie wykonali na ten konkurs 47 prac. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały w nagrodę - wyjątkową książkę. Biblioteka Miejska świętowała w tym roku swoje 70 – lecie. Z tej okazji wydała książkę promującą czytanie i właśnie tę książkę mogą przeczytać nasze dzieci. Uczniowie byli bardzo usatysfakcjonowani ponieważ swoje prace mogli podziwiać w hallu biblioteki.

Międzyszkolny Konkurs na 
"Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" 
w Szkole Podstawowej nr 6

W grudniu czas przygotowań do świąt umilają nam w świetlicy prace plastyczne - wykonywanie kartek świątecznych. Najładniejsze prace wzięły udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 6. Konkurs ten był skierowany do dzieci ze świetlic głogowskich. Nasza podopieczna Paulina Figas z kl. II b zajęła w tym konkursie I miejsce. 

PROGRAM "MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA"

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu "Mamy kota na punkcie mleka". Program ten ma na celu zachęcenie dzieci do spożywania napoi oraz produktów mlecznych. Do realizacji przystąpili wszyscy uczniowie klas 3. Koordynatorkami są pani Mariola Chalusiak i Agnieszka Posłowska. Uczniowie dostali pierwsze zadanie: stworzenie wspólnej krzyżówki dotyczącej tego, co związane z mlekiem. Po stworzeniu zadania, klasy wymieniły się między sobą. Panie nadzorowały wspólną pracę przy rozwiązywaniu krzyżówki, a w nagrodę każde dziecko dostało puzzle. 

SZKOLNE KOLĘDOWANIE 

Tuż przed świętami w ramach działań PCK, dzieci zaprosiły swoich kolegów i koleżanki na wspólne kolędowanie. Podopieczni przygotowani przez panią Agnieszkę Posłowską oraz panią Barbarę Tomaszewską opowiedzieli o tradycjach bożonarodzeniowych oraz śpiewali znane kolędy i pastorałki. Dzieci dały dwa koncerty - 19 i 22 grudnia. W ten sposób wprowadziliśmy uczniów w atmosferę zbliżających się świąt. 

W tym specjalnym przedstawieniu wzięły udział: Nikola Linka kl. 3g, Zuzanna Kochańczyk kl. 3g, Laura Stefaniak kl. 3b, Dobromiła Bednarz kl. 3h, Weronika Olejko kl.3h, Natalia i Anna Rabenda  kl. 3f, Kalina Łachowska kl. 3g. 

Dziewczynki zachwyciły swoim pięknym śpiewem oraz zachęciły do wspólnego kolędowania.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W PLACÓWKACH SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH ORAZ W ZESPOLE SZKÓŁ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

W okresie świątecznym dzieci przygotowane przez panią Agnieszkę Posłowską i panią Barbarę Tomaszewską kolędowały w ramach działań PCK, w placówkach sąsiadujących z naszą szkołą. 

21 grudnia gościliśmy w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i kolędowaliśmy dla młodzieży. Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem i nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie razem z nami kolędować.

4 stycznia zawędrowaliśmy do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych i zintegrowaliśmy się z dziećmi niepełnosprawnymi. Razem wystąpiliśmy na scenie - podopieczni poprzebierani za anioły, pasterzy oraz Świętą Rodzinę, natomiast uczennice SP10 dały przepiękny koncert kolęd i pastorałek. Na scenie były dekoracje, które imitowały betlejemską stajenkę. Uczennice zaśpiewały kolędy i pastorałki oraz opowiedziały o wykonywanych utworach. 
W obu koncertach wystąpiły: Nikola Linka kl. 3g, Zuzanna Kochańczyk kl. 3g, Laura Stefaniak kl. 3b, Dobromiła Bednarz kl. 3h, Weronika Olejko kl. 3h, Natalia i Anna Rabenda kl. 3f.

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa w Głogowie 

W ramach dobrej współpracy po raz kolejny gościliśmy w naszej świetlicy panią z Nadleśnictwa w Głogowie, która w interesujący dla dzieci sposób przekazała w informacje, jak możemy pomoc zwierzętom przetrwać zimę i jak ważna jest wiedza na ten temat, by zwierzętom nie zaszkodzić.  Rozdała dzieciom upominki w formie breloczku oraz karmę dla ptaków, którą z radością zawiesiliśmy na drzewach przy naszej szkole. 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

Spotkanie z pracownikiem PWiK w Głogowie

Dnia 22. 03. 2018r. w naszej świetlicy gościliśmy Panią Annę Białęcką, która zapoznała nas z obiegiem wody w przyrodzie. Na podstawie prezentacji pt .” Przygody małej kropli” opowiedziała o wartościach wody płynącej z naszych kranów. Na koniec spotkania na dzieci czekała bardzo miła niespodzianka - maskotka - Kropla wody, którą dzieci przypięły do swoich plecaków. Niebawem odbędzie się drugie edukacyjne spotkanie, gdzie dzieci będą brały udział w eksperymentach z wodą. 

Warsztaty wielkanocne

Przed świętami Wielkanocnymi zaprosiliśmy rodziców wraz z dziećmi na zajęcia plastyczne, na których malowaliśmy pisanki woskiem, robiliśmy zawieszki z zajączkami, ozdabialiśmy jajka styropianowe cekinami, robiliśmy baranki z masy solnej. Dzieci bardzo się starały, żeby praca była staranna, a rodzice chętnie pomagali przy wykonaniu trudniejszych elementów. Taka praca zawsze przynosi piękne efekty!

Konkurs "Najciekawsza kartka wielkanocna"

21 marca 2018 roku odbyło się rozdanie nagród przyznanych dzieciom w Konkursie na najciekawszą kartkę wielkanocną. Najpiękniejsze kartki zrobiły Martyna Paśko z kl.II a, otrzymując II nagrodę, natomiast Amelia Czuchran z kl. II b zajęła II miejsce. Cieszymy się, że tradycja własnoręcznego sporządzania kartek wielkanocnych jest jeszcze kultywowana.

Konkurs ,,Palma wielkanocna”

23 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się rozdanie nagród w Konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Zadaniem konkursowym było wykonanie palmy wielkanocnej z surowców naturalnych, własnoręczne jej udekorowanie i wykazanie się inwencją twórczą! Zadanie to najlepiej wykonały uczennice Hanna Libner z kl. IIIc, Ewelina Zarazińska z kl. I d oraz Pola Sarzyńska z kl. I c.

TURNIEJ ŚWIETLIC

Jak co roku uczestniczyliśmy w Turnieju Głogowskich Świetlic organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12. W tym roku przygotowaliśmy się do konkursu, którego głównym hasłem było ,,Kolorowo i wesoło – czyli Kwiatolandia”. Sporządziliśmy odpowiedni transparent z hasłem zagrzewającym nas do zabawy, a także nauczyliśmy się odpowiedniej, zadanej przez organizatora piosenki. Rywalizowaliśmy w zabawie z innymi drużynami z głogowskich szkół, bardzo się staraliśmy i Turniej wygraliśmy! Zdobyliśmy ciekawe nagrody – zabawki, które posłużą w naszej świetlicy wszystkim dzieciom.

POWIATOWY KONKURS TAŃCA NOWOCZESNEGO

Spotkanie z pedagogiem

W tygodniu pod hasłem „ W zdrowym ciele zdrowy duch” wiele się działo m.in. odbyło się spotkanie z panią Ilona Wrońską – pedagogiem szkolnym, która uświadomiła dzieciom jak radośnie przeżywać swoje dzieciństwo i nie dać się zwieść niebezpiecznym sytuacjom oraz jak unikać zagrożeń czyhających na nie. 

Promocja zdrowego odżywiania 
Bonduelle
15 maja w szkolnej stołówce odbyło się spotkanie promujące zdrowe odżywianie, na którym gościliśmy zabawną ,,Kukurydzę” – przedstawicielkę firmy Bonduelle. Dzieci z klas IIa i IIb, a także IIIe i III f obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą wartości odżywczych warzyw, owoców oraz utrwaliły wiadomości o piramidzie żywieniowej. Uczniowie spawdzili swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu rozwiązując quiz, a na koniec nie zabrakło zdrowej przekąski – gotowanej kukurydzy. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali nagrody! Organizatorem spotkania była M. Chalusiak.

Zajęcia w szkolnej bibliotece

REALIZACJA PROGRAMU 
"MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA"

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE 
SAVOIR - VIVRE

KONKURS BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ "MUZYKOLANDIA"

Kreator stron www - przetestuj!