Słoneczna Świetlica SP 10 Głogów

Wydarzenia

ROK SZKOLNY 2016/2017


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 

1 września 2014 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wypoczęci i z nową energią przekroczyliśmy próg szkoły, aby zdobywać nową wiedzę i umiejętności.  Przed nami cały rok nauki. Mamy nadzieję, że będzie on owocny i pełen wrażeń. 


SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

W październiku gościliśmy panie z lecznicy dla zwierząt.
Pani doktor opowiedziała dzieciom, w jaki sposób należy dbać o naszego pupila. Uświadomiła dzieci, co zwierzaki mogą jeść i jak należy je pielęgnować. Zajęcia te były bardzo pouczające, a dodatkowo pani weterynarz uświadomiła wszystkim, na jakie dolegliwości może zachorować nasze zwierzątko i w jaki sposób trzeba wtedy reagować. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja, która przysporzyła nam nie tylko radości, ale również poszerzyła naszą wiedzę.

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia, Świętym Mikołajem, ale także ze Świętą Barbarą i obchodami górniczego święta. Z tej okazji w piątek 4 grudnia w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z górnikiem.
Zaproszonym gościem był Pan Stefan Sroczyński, który ciekawie opowiadał o pracy w kopalni, pokazywał akcesoria wykorzystywane przez górników, i minerały wydobywane z głębin, sól i rudę miedzi. Dużym zainteresowaniem cieszył się kask , szabla górnicza, i odznaczenia na mundurze naszego gościa. Dzieci zadawały dużo pytań, a pan Stefan z ochotą na nie odpowiadał.

Szkolny i Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Dnia grudniu odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez świetlicę szkolną. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I-III. Dzieci prezentowały się indywidualnie, w duetach oraz można było posłuchać całych zespołów. Jury oceniając brało pod uwagę m.in. dobór kolędy, czystość wykonania oraz ogólne wrażenie. Wszyscy wykonawcy pięknie się zaprezentowały, chociaż towarzyszyła im trema. Wyniki konkursu:
• W kategorii soliści:
I miejsce: Mikołaj Kufliński, kl. 3d,
II miejsce: Laura Stefaniak, kl. 2b,
III miejsce: Zofia Nowicka, kl. 3d.

Kilka dni później w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nasi uczestnicy bardzo dobrze się zaprezentowali i zdobyli miejsca na podium:
I miejsce: Mikołaj Kufliński,
III miejsce: Laura Stefaniak,
wyróżnienie: Zofia Nowicka, kl. 3d.

Międzyszkolny Konkurs „Najładniejsza kartka świąteczna”
Dnia 15 grudnia 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie 
konkursu międzyszkolnego „Najładniejsza kartka świąteczna” 
dla klas I-III 
w Szkole Podstawowej nr 6. Do udziału w konkursie zostały wytypowane po trzy kartki z każdego poziomu klas. Dzieci przygotowały piękne i ciekawe kartki wykonane różnymi technikami. Uczniowie tworzyli swoje dzieła w świetlicy oraz na kole artystycznym. Premiowane miejsca udało się zdobyć uczennicy klasy 2e:
Milena Posłowska zajęła 1 miejsce!
Serdecznie gratulujemy!!!

Kreator stron www - przetestuj!